Dr. Viton - Noir

 

Тие здодевни митесери се повеќе и повеќе ги имаш на твоето лице. Колку повеќе се обидуваш да ги отстраниш толку повеќе се појавуваат и се претвораат во акни. Кожата ти е веќе уморна и уништена од средства полни со алкохол, и секакви типови на сапуни кои само ја дехидрираат и сушат твојата кожа. Се обиде буквално со сè па дури и со болното „стискање“ на митесери во козметичките салони кои само ја воспалуваат кожата.

РЕШЕНИЕТО НА ТВОЈОТ ПРОБЛЕМ Е ВО МОЌНИОТ СОСТАВ НА Dr. Viton NOIR – ЦРНАТА МАСКА KOJA :

  • ќе го отстрани секој митесер од твоето лице „од корен“
  • ќе го реши проблемот со акните
  • ќе го отстрани лошиот сјај на кожата
  • длабински ќе ја хидрира твојата кожа
  • ќе ја врати свежината на твоето лице
  • најдобриот длабински пилинг
  • ќе се погрижи и за најситните брчки да исчезнат

Ви ја претставуваме моќната формула на Dr. Viton NOIR составена од активен јаглен, Алое вера, Витамин Е, Алфа - хидрокси киселина, Вештерска леска, Хумична киселина, Лецитин и Триетаноламин.

Активниот јаглен е неодминлив елемент во негата на кожата бидејќи ги отстранува митесерите и сите видови нечистотија, ги чисти и намалува порите, а истовремено ја детоксифицира кожата и ги неутрализира токсините во истиот момент кога маската се суши на вашето лице. Во моментот на детоксификација на вашето лице екстрактот од Алое вера ќе се погрижи за комплетна хидратација на Вашата кожа, правејќи ја мека и еластична со што добивате здрава кожа со природен и здрав сјај. Алое верата има и моќно антибактериско дејство и игра голема улога во борбата против мозолчињата. Оваа билка ја ублажува иритацијата на кожата и ги уништува бактериите кои може да предизвикаат воспаление на кожата.

Брчките знаат да бидат проблем речиси кај секоја жена. Алое верата изобилува со витамин Ц и Е со што придонесува кон еластичност на кожата, а во исто време и ја затегнува со што се намалува видливоста на брчките.

Витаминот Е кој е дел од составот на Dr. Viton NOIR е моќен актиоксиданс кој ја одржува младоста и убавината на вашата кожа. Витаминот Е како моќен актиоксиданс ги блокира слободните радикали кои не „стареат предвремено“.

Алфа - хидрокси киселината ја подобрува циркулацијата што допринесува за здрав и младешки изглед притоа давајќи и беспрекорен пилинг ефект на кожата, спречувајќи појава на митесери, акни и брчки.

Вештерската леска е растение со потелко од Северна Америка и делови од Азија кое се користи со векови благодарение на неговите смирувачките својства кои ги има врз кожата, како и моќно антиоксидативно и антибактериско својство врз кожата.

Лецитинот е емолиент, што значи најдоброто нешто кое ја прави нашата кожа мека и нежна. Има неверојатна ревитализирачка моќ за сите типови на проблематична кожа, зрела, сува и оштетена кожа.

Хумичната киселина и Триетаноламинот имаат важна улога во ова моќна маска, благодарение на антиоксидативната улога и моќта на неутрализирање на ПХ вредноста и подобрата хомогенизација на богатиот состав на Dr. Viton NOIR.

Пробајте ја црната маска NOIR уште денеска – но немојте да погрешите!

Еве некои од работите на кои треба да ги почитувате и да внимавате при употребата.

Измијте го вашето лице со благ сапун и убаво усушете го со нежна крпа (пред да ја нанесете маската вашата кожа треба да е комплетно сува). Мијте го лицето исклучиво со млака вода пред да ја нанесете маската. Нанесете убав слој подеднакво на целото лице, или на проблематичните делови, посебно на рабовите. Бидете нежни при нанесувањето и по комплетното сушење на маската почнете со нежно отстранување дел по дел.

Бидете особено внимателни:

  • Не нанесувајте ја оваа маска на вашите веѓи
  • Избегнете ги очите и пределот околу устата

Бидете внимателни при отстранување на маската