Dr. Viton - Collagen + C

 

Годините се само бројка, а со само една доза колаген дневно ќе се подмладиш до 10 години!

Со дневна доза колаген можеш да ја подмладиш твојата кожа и твоето тело

НЕДОСТАТОКОТ НА КОЛАГЕН Е ТОА ШТО ТЕ СТАРЕЕ!

Ги проба сите креми и повторно имаш брчки... само со колаген можеш да го решиш проблемот со брчите

Ако имаш брчки, а сакаш без операции ботокс и на природен начин ЕДНАШ ЗАСЕКОГАШ да се решиш од нив ТОГАШ имаме возбудливи вести за тебе.

СЕКОЈА ГОДИНА ПЛУС значи и ПЛУС БРЧКА НА ТВОЕТО ЛИЦЕ... СЕКОЈА ГОДИНА ПЛУС значи и ПОМАЛКУ КОЛАГЕН ВО ТВОЕТО ТЕЛО.

СЕКОЈА ГОДИНА... СЕ ПОМАЛКУ И ПОМАЛКУ КОЛАГЕН... Е ТОА ТЕ СТАРЕЕ... ТОА „ЈА БРЧКА“ ТВОЈАТА КОЖА!

Колагенот е основата на твојата кожа, основата на продолжената младост... а тоа значи кожа полна сјај, убавина едноставно КОЖА БЕЗ БРЧКИ.

НА ТВОЈАТА КОЖА И ТРЕБА ДНЕВНА ДОЗА КОЛАГЕН... со Dr. Viton - Collagen + C ДНЕВНИТЕ ДОЗИ (АМПУЛИ) КОЛАГЕН збогатен СО ВИТАМИН Ц се вистинска магична напивка која ги регенерира клетките на кожата, ја подобрува еластичноста ги регулира нивоата на влажност на кожата, а тоа ја прави кожата мазна и еластична.

Dr. Viton - Collagen + C и помага на кожата да ја задржи својата еластичност. Како што старееме, колагенот има тенденција да се намали, а тоа ја намалува еластичноста на кожата, што резултира со брчки, груба и сува кожа, старечки дамки и флеки.

Колагенот е структурата на целото тело. Најзастапениот протеин во човековото тело е колагенот.

Dr. Viton - Collagen + C го намалува целулитот и стриите. Кога кожата ја губи еластичноста како резултат на намален колаген, има уште еден несакан ефект: видлив целулит кожа како кора од портокал. Подобрувањето на еластичноста на кожата со колаген помага да се намали целулитот и кожата да стане посјајна и помазна.

Со текот на времето, 'рскавицата се троши поради стареење, постојано движење и постојана физичка активност. Колагенот обезбедува поддршка за раст и регенeрирање на на ткивото на 'рскавицата и помага за ублажување на воспаленија и болките во зглобовите. Dr. Viton - Collagen + C ги подмачкува ослабените зглобови и ја подобрува удобностa, флексибилностa и подвижноста.

  • Го забавува процесот на стареење
  • Ги измазнува брчките
  • Ја одржува еластичноста на кожата
  • Длабински ја хидрира кожата
  • Ја регенерира кожата
  • Го намалува целулитот
  • Ги штити и регенерира зглобовите

Dr. Viton - Collagen + C можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети ... во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo - Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.