Dr. Viton - Bronzan

Иновативна формула која содржи природни пигменти и уникатен спој на витамини, минерали, антиоксиданти, аминокиселини, и екстракти од растенија, кои го унапредуваат здравјето на вашата кожа, и ја прават вашата кожа неверојатно блескава, и беспрекорно потемнета.

 • Ви помага да постигнете прекрасен златно-бронзен тен без сончање
 • Го потемнува и подобрува тенот, и помага подолго да се одржи
 • Оптимални резултати со минимум изложување на сонце
 • 3 пати побрзо до неодолив, интензивен, и природен тен
 • Рамномерен и блескав тен, без несакани неизедначени линии, дисколорации и темни дамки
 • Го спречува прераното стареење на кожата предизвикано од оксидативен стрес
 • Го стимулира производството на колаген и формирањето на (ceramide) керамид и масни киселини

Напредната нутритивна формула Бронзан ви помага да постигнете природен, интензивен, и неодоливо златно-бронзен тен, притоа овозможувајќи ви го ова пријатно искуство со или без изложување на сончева светлина во било кој период од годината. Иновативната формула содржи природни пигменти и уникатен спој на витамини, минерали антиоксиданти, аминокиселини, и екстракти од растенија, кои го унапредуваат здравјето на вашата кожа, се борат против прераното стареење на кожата предизвикано од сонцето, и ја прават вашата кожа неверојатно блескава, и беспрекорно потемнета.

 • Л-тирозинот е аминокиселина што го стимулира производството на меланин во телото без изложување на сонце. Меланинот е пигментот којшто на човечката коса, очи, и кожа им ја дава нивната боја, што значи дека е одговорен за потемнувањето на кожата.
 • Комлексот од природни пигменти (бета каротен, ликопен, и зеаксантин), екстрактот од куркума, и бакарот, интензивно ја потемнуваат кожата, давајќи и природен и здрав блескав изглед.
 • Селенот, витаминот Ц, и бета каротенот се моќни антиоксиданти коишто ја штитат кожата од оксидативниот стрес и другите штетни ефекти предизвикани од сончевите зраци.
 • Витаминот Б3 е одговорен за зголемување на производството на керамид, кој заедно со масна киселина ја создава клучната компонента во надворешниот заштитен слој на кожата која е задолжена за задржување на нејзината влажност.

 

Bronzan

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачај преку телефонскиот број 02/3218-821