Dr. Viton Magnezan C е комбинација на Магнезиум Цитрат збогатен со Витамин Ц во течна форма што претставува едноставен и брз начин на дозирање.

Read more ... »

Dr. Viton - Tribulus ја промовира машката плодност, сексуалната желба, градењето на здрава мускулна маса, функцијата на уринарниот тракт и јакнење на либидото.

Дознај повеќе »

Dr. Viton - Magnezan Neuro

Magnezan Neuro е есенцијален коктел од магнезиум, витамини, антиоксиданси, аминокиселини и гинко билоба кои се задолжени за правилна функција на мозокот, нервниот систем и стимулатори на доброто расположение и благосостојба.

Дознај повеќе »

К2 KOMPLEX нова супер формула, што ќе ви го ПРОДОЛЖИ и СПАСИ ЖИВОТОТ

К2 Komplex-от содржи витамин К2, новооткриен супер витамин коj ги воодушевува научниците и лекарите ширум светот. К2 е витамин од огромна важност и суштинско значење за човековотo здравје. Формулата е збогатена и со лесно абсобрлив органски калциум (добиен од морска трева), витамин Д3, магензиум и цинк.

Дознај повеќе »

MOVENS ЗА ЖИВОТ БЕЗ БОЛКА

Секојдневното брзање, долгото седење на работното место, неудобните положби на телото, неудобните чевли, напорните домашни обврски најмногу ги чувствуваат нашите зглобови.

Дознај повеќе »

Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчеви во мускулите. Ја подобрува работата на нервниот систем, срцето и мускулите. Го намалува стресот. Витаминот Б6 ја забрзува апсорпцијата на Магнезиумот за 40%.

Дознај повеќе »

Д-р Витон Омега-3 капсулите содржат полизаситени омега 3 есенцијални масни киселини и тоа: еикозапентанонска (EPA) и докозахексаеноична киселина (DHA), кои човечкото тело не може само да ги синтетизира, туку потребно е да се внесат преку храната или како додаток. Потребната дневна доза е 250 mg EPA и DHA.

Дознај повеќе »