C Serum

Dr. Viton – Vitamin C Serum за лице за убава и негувана кожа

1. Високата концентрација на витаминот Ц во форма на серум помага да се зголеми производството на колаген, а со тоа добиваме сјајна и убава кожа без брчки.

2. УВА и УВБ зраците предвремено ја стареат вашата кожа, Витамин Ц серумот ја штити кожата од штетните зрачења и го забавува стареењето.

3. Витаминот Ц е моќен антиоксиданс кој е главен борец во „војната“ со слободните радикали кои предвремено ја „заробуваат“ младоста на вашата кожа.

4. Витамин Ц серумот е единствениот природен начин да добиете изедначен тен, кожа без дамки и пеги. Едноставно кажете и збогум на хиперпигментацијата!

5. Доколку ви здодеаa подочниците и уморната кожа, Витамин Ц серумот е вистинскиот коктел кој ќе ја врати свежината на вашето лице.

6. За младешки изглед кој сите го посакуваме, покрај производството на колаген кој ги „нокаутира“ брчките исто така Витамин Ц серумот и дава сјај и свежина на вашата кожа.

7. За мазна и хидратирана кожа Витамин Ц серумот е најдобрата длабинска хидратација за Вашата кожа.

Dr. Viton – Vitamin C Serum:

Го промовира производството на колаген

Една од главните придобивки на овој серум е дека високата концентрација на Dr.Viton VITAMIN C – FACE SERUM помага да се зголеми производството на колаген. Како резултат на тоа, вашето тело може да произведе повеќе колаген, кој може да ви помогне во борбата против брчките и тенките линии на лицето. Како резултат на тоа, ќе имате младешки изглед на кожата, без потреба за скапи и потенцијално ризични козметички третмани.

Го штити лицето од штетните УВА и УВБ зраци

Во прилог на придобивките кои ги нуди во однос на забавување на стареењето, Dr.Viton VITAMIN C – FACE SERUM е одличен за заштита на вашата кожа од оштетување, особено од УВА и УВБ зраците на сонцето. Тоа е затоа што витаминот Ц е антиоксиданс, па тој природно помага да се зајакне вашата кожа. Се разбира, серумот од витаминот Ц не треба да се смета за алтернатива за нанесување на заштитен крем за сончање, но кога се искомбинира со млеко за сончање, овој серум навистина може да направи чудо за вашата кожа.

Ги намалува темните кругови и подочници околу очите

Dr. Viton – Vitamin C Serum, исто така, помага дури и во намалувањето на темните круговите под очите и подочниците. Ова е одлично за оние кои се постојано уморни и се обидуваат да ги скријат темните кругови под очите и сакаат да добијат младешки, сјаен и енергичен изглед.

Го забрзува заздравувањето на кожата

Истражувањата исто така покажаа дека високото ниво на Dr. Viton – Vitamin C Serum може да помогне да се забрза процесот на природното заздравување на кожата. Ова го прави идеален за употреба на лицето и други области на кожата, бидејќи се покажува како особено ефективен во лекување на лузни од акни и флеки.

Пигментацијата на кожата се намалува

Ако страдате од црвенило на кожата, појава на темни дамки или други промени во бојата, високо квалитетен серум на Dr. Viton – Vitamin C Serum може да биде во можност да ви помогне да го постигнете оној изедначен тон на кожата. Исто така витаминот Ц е одличен за намалување на она црвенило кое се појавува кога сте засрамени. Со само неколку употреби, може да најдете дека ќе имаат повеќе дури и тонот на кожата.

Го задржува младешкиот изглед на кожата

Dr. Viton – Vitamin C Serum може да помогне вашата кожа да изгледа помладо на подолг рок, не само преку стимулирање на производството на колаген, но и преку израмнување на тонот на вашата кожа и осветлување вашиот тен.

Ја подобрува хидратацијата на кожата

Ако страдате од сува кожа, Dr. Viton – Vitamin C Serum е нешто кое мора да го имате. Ова е особено точно ако сте се обиделе со користење на навлажнувачи на кожа во минатото, но вашата кожа станувала уште посува и покрута. Со Dr. Viton – Vitamin C Serum, можете да уживате во висока концентрација на витамини кои на вашето тело навистина му требаат за да се подобри целокупната хидратација на кожата.

Витаминот Ц го намалува воспалението

Dr. Viton – Vitamin C Serum има способност да го намали воспалението. Серумот со витамин Ц е идеален за луѓе кои имаат тенденција да се разбудат наутро со подуеност околу очите или други области на лицето.

Го забрзува лекувањето од изгорениците

Во прилог на заштитата на кожата од штетата која е предизвикана од сонцето, Dr. Viton – Vitamin C Serum, исто така може да биде ефикасен во помош со лекувањето на изгореници. Ова се само некои од многуте придобивки на витаминот Ц во однос на вашата кожа и лицето. Лесно е да се најдат лосиони и креми кои тврдат дека содржат витамин Ц, но важно е да се сфати дека на кожата и треба многу висока концентрација на овој витамин, со цел да се видат резултатите.

Dr. Viton - Serrapeptase можете да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети и во сите подобро снабдени аптеки.